Badania hormonalne a stosowanie preparatu Costagnus

Witam serdecznie. 18 lutego mam wizytę u endokrynologa i przepisane badania hormonalne (testosteron itp), które mam zrobić mniej więcej tydzień przed wizytą. 10 stycznia byłam w poradni chorób piersi ze zgrubieniem, lekarz orzekł że to najprawdopodobniej powiększony gruczoł mlekowy i przepisał mi castagnus, który skończę 10 lutego... Teraz pytanie czy powinnam odstawić wcześniej castagnus, czy branie tego leku nie wypaczy wyników badań? Bardzo prosze o odpowiedź i z góry dziękuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, przyjmowanie tego preparatu nie powinno mieć wpływu istotnego na wyniki badań jednakże zalecałbym odstawić kilka dni przed wykonaniem badań preparat i kontynuować jego pobieranie po ich wykonaniu. Pozdrawiam