Badania na obecność bakterii chlamydii trachomatis

Czy zapalenie spojówek, wędrujące bóle stawowo-mięśniowe, sztywność kolan, częste parcie na mocz, wysypka i osłabienie, po przebytym NGU i leczeniu doksycykliną może mieć związek z zespołem Reitera? Czy zespół Reitera świadczy o pozbyciu się bakterii chlamydii tr., czy ona nadal jest w organizmie? Które badania (dostępne w prywatnych laboratoriach) wykonać by skutecznie wykryć bakterię chlamydii tr? Pisze ponownie, ponieważ poprzednio nie otrzymałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie zamieszczonego opisu nie można zdiagnozować zespołu Reitera. O konieczności wykonania badań powinien zadecydować lekarz podczas bezpośredniej wizyty. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.