Badania na poznanie przyczyny poprzecznych bruzd na paznokciach

Witam Chciałam zapytać czy można zrobić jakieś badania żeby poznać przyczynę poprzecznych bruzd na kciuku.... Strasznir łamliwe paznokcie..rozdwajakące się...ale kciuki są całe pofalowane i czasami są dość duże wybrzuszenia... Kiedyś nie miałam takich paznokci i chciałam ro zbadać tylko nie wiem do jakiego lekarza się wybrać...

Magdalena StusiĹska

Najlepiej wybrać się do dermatologa, który obejrzy zmiany w dermatoskopie i postara się znaleźć źródło problemu.