Badania organizmu po nadużywaniu papierosów

Mam 26 lat, jestem mężczyzną. Przez ostatnie 13-14 miesięcy paliłem papierosy, z czego przez około pół roku dużo (do jednej paczki dziennie). Teraz rzuciłem, jednak obawiam się zmian, jakie moje palenie mogło wywołać w moim organizmie. Czy są jakieś badania, które powinienem wykonać, aby sprawdzić, czy wszystko jest okej? Czy zmiany papiersowoe są odwracalne czy nie?

Nie była to długa ekspozycja na dym papierosowy, ale może Pan podzielić się swoimi obawami z lekarzem POZ ( choć nie ma pan dużych powodów do obaw ). Może on zlecić wtedy wykonanie np spirometrii czy zdjęcia RTG klatki piersiowej, oczywiście jeśli uzna że w ogóle zachodzi taka potrzeba.