Badanie fibroscanem u 22-letniej kobiety

Dzień dobry, mam 22lata, ostatnio miałam robione badanie fibroscan. Wartość CAP 263, E 4,8, IQR 0,5. Metavir F0-F1, natomiast steatosis S2. Prowadzę zdrowy tryb zycia. Zastanawia mnie wartość stłuszczenia S2. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest się czym martwić, czym może być to spowodowane i jaki kolejny krok powinnam wykonać kolejny krok. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Stłuszczenie na poziomie S2 oznacza zajęcie około 1/3 komórek wątrobowych przez tłuszcz. W takiej sytuacji najważniejsza jest normalizacja wagi ciała, unikanie potraw zawierających tłuszcze, unikanie alkoholu.