Badanie glukozy na czczo i stosowanie leków antydepresyjnych

Glukoza na czczo. Ponieważ zażywam leki antydepresyjne i neuroleptyki skontrolowałam sobie poziom glukozy, wynik to 99,52mg/dl Czy mam to traktować jako normę czy zrobic dodatkowe badania. Oprócz glukozy badałam cholesterol i jest silnie podwyzszony, dostałam na to lek, mam tez od niedawna nadciśnienie, tachykardię (biore na to metocard). mam nadwagę bmi 31,5 i otyłość brzuszną

Norma glukozy na czczo to wartość poniżej 100mg/dl. Ma Pani wiec poziom prawie graniczny. Z doświadczenia wiem, że jednym z objawów ubocznych stosowania niektórych neuroleptyków jest przyrost masy ciała. Może to w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na wartość glukozy zwłaszcza, że już teraz ma Pani otyłość. Proponuję więc już na obecnym etapie konsultację dotyczącą modyfikacji diety i zwiększenie aktywności fizycznej.