Badanie insuliny i glukozy u 27-latki

Witam, dostałam od endokrynologa skierowanie na badanie insuliny. Sama zrobiłam przy okazji poziom glukozy. Nie wiem czy wynik jest dobry więc proszę o pomoc bo do wizyty daleko. Obciążenie 75g. Glukoza na czczo 71 (70-99), po 1 godz. 179 (brak norm) po 2 godz. 91 (<140). insulina na czczo 11,4 (2,6-24,9), insulina po 2 godz. 60,9 (brak norm). Zlecenia na badanie insuliny po 1 godz. nie było. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Witam Panią,

Wyliczony HOMA-IR wynoszący 2, świadczy o insulinoporności, zaś stężenie insuliny po dwóch godzinach jest zbyt wysokie. Proszę skontaktować się z diabetologiem, który po zbadaniu Pani i zebraniu dokładnego wywiadu lekarskiego zaleci odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz