Badanie krwi i poziomu kreatyniny

Robilam bdania krwi na kreatynine-moj wynik to 0,91mg/dl jednostki laboratoryjne to 0,6-1,1 napisano tez ze eGFR mam 70 czy to sa dobre wyniki?nie rozumiem szczegolnie eGFR 70czy ten wynik jest dobry? dziekuje

Stężenie kreatyniny jest w normie. Drugi wynik to szacowany klirens kreatyniny, obliczony, a nie zmierzony ( do tego potrzebna jest dobowa zbiórka moczu). Najlepiej, jeśli klirens jest powyżej 90; zakres 90-60 uważany jest za normę.
Przy uszkodzeniu nerek klirens kreatyniny spada, nerki filtrują gorzej;
przy klirensie poniżej 15 potrzebna jest pomoc - dializa.