Badanie moczu po zapaleniu układu moczowego

Witam. Chodzi mi o badanie moczu mojej corki. Córka miała ostatnio zapalenie układu moczowego. Przyjmowała antybiotyk. do 21.08 wczoraj 26.08 zrobione było badanie moczu i leukocyty wyszły 500/ul. W osadzie moczu nabłonki płaskie pojedyńcze nabłonki okrągłe 0-1 leukocyty 15-20 fosforany bezpostaciowe nieliczne i bakterie nieliczne
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obraz jaki przedstawia ocena mikroskopowa moczu potwierdza iż u Córki była obecna infekcja dróg moczowych. Obecność lekukocytów może świadczyć zarówno o przebytym jak i świeżym zakażeniu. Brak jednak bakterii w znamiennym stężeniu potwierdza skuteczność antybiotykoterapii.

Witam . przytoczony wynik analizy moczu sugeruje jeszcze istniejącą infekcję. Prawidłowy poziom leukocytów wynosi do 10. Należałoby na najblizsze 7 dni skorygowac antybiotyk , a w 5 dobie zażywania wykonać kolejną analizę moczu po dokładnym podmyciu okolicy krocza Rivanolem przed pobraniem moczu. Pozdrawiam.