Badanie na CMV w 23 tc
Jestem w 23 tc. Pierwszy raz tydzień temu zrobiłam badanie na CMV, wynik Igg 17 (dodatnie), Igm ujemne. Na usg wyszło mi, że syn ma powiększony róg tylny komory bocznej (wynik 11mm). Czy wynik oznacza, że na początku ciąży chorowałam na cytomegalię?Czy mogła być przyczyną złego usg dziecka? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Wynik IgG na CMV ocznacza, że kiedys w przeszłości była Pani zakażona wirusem cytomegali (niekoneicznie w ciąży). Zakażenie raczej nie miało wpływu na wynik usg dziecka.
Pozdrawiam