Badanie na ilość troponiny po incydencie nagłego skoku ciśnienia

31.10.2014r. po incydencie naglego skoku cisnienia mialm wykonane badanie na ilosc troponiny testem jakosciowym, wynik wyszedl slabo dodatni a kinaza kreatynowa 545 - czy to swiadczy o zawale serca

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, aby rozpoznać zawał serca konieczne jest udokumentowanie w co najmniej dwukrotnych pomiarach zmiany stężenia troponin sercowych , przy czym jeden z wyników musi być powyżej wartości referencyjnych wraz objawami niedokrwienia mięśnia serca, zmianami w EKG. Pozdrawiam.