Badanie poziomu cukru a osłabienie i brak energii

Witam. Pytanie kieruje do Diabetologa. Po zjedzeniu obiadu godz ok 17 i później wypiciu kawy przychodzi kryzys po 30 min i muszę się połoŻyć spać i sen trwa jakies 2 h . Badając cukier wychodzi mi 66 cukru. :( jestem osłabiona ale po śnie przychodzi mi energia a wtedy już sa godziny wieczorne i muszę isc spać. martwię się, proszę bardzo o pomoc !! Jakie mam działania poczynić? I jakie zrobic badania ? :( pomocy.

Objawy wskazują na hipoglikemię reaktywną. Może pomóc przeniesienie obiadu na godziny wcześniejsze, zmniejszenie porcji, podzielenie obiadu na 2 części oddzielone czasem okolo 1-2 godzin, unikanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym. Kawę należy zarezerwować na godziny ranne i południowe. Warto też zgłosić się do diabetologa aby przeprowadzić diagnostykę zaburzeń i ewentualnie rozpocząć leczenie..