Badanie rezonansu magnetycznego kolana

badanie rezonansu magnetycznego wykazało;całkowite uszkodzenie 3 st więzadła przedniego,PCL o zachowanej ciągłosci,więzadła poboczne o zach ciągłosci z uszkodzeniem 1 st na poziomie przyczepów proksymalnych.poziome uszkodzenie tylnego rogu łąkotki przysrodkowej,złozone uszkodzenie rogu przedniego i tylnego łąkotki bocznej,fragment rzepki i ścięgno lakotki przedniego rogu niestabilny,nad wyniosłoscią międzykłykciowa -uszkodzenie t rączki wiadra,Troczki,więzadło rzepki i ścięgno m zachowane
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na liczne uszkodzenia w obrębie stawu kolanowego. Najprawdopodobniej konieczne będzie wykonanie artroskopii stawu. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który wdroży odpowiednie postępowanie. Do poradni ortopedycznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie.