Badanie USG tarczycy i TSH na poziomie 12

Kobieta lat: 58,TSH: 12 W badaniu USG tarczyca położona typowo dwupłatowa. Wymiary: płat prawy: 12x14x43mm Płat lewy: 17x11x42 Cieśń wąska. W górnym biegunie płata lewego hypoechogeniczny guzek śr. 5mm, bez cech wzmożonego unaczynienia. Poza tym miąższ tarczycy w całości niejednorodny, hyperechogeniczny, o wzmożonym rysunku naczyniowym widocznym w opcji doppler. W dolnych biegunach obu płatów widoczne drobne węzły chłonne wielkości do 4-5mm. Pozostałe okoliczne węzły chłonne nie powiększone.

Piotr Pilarski

Tarczycy prawidłowej wielkości. Guzek nie wydaje się być podejrzany. Najprawdopodobniej konieczna będzie biopsja. Do decyzji lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.