Bardzo silne uciski z tyłu głowy pod potylicą
Mam 20 lat i od roku mam bardzo silne uciski z tyłu głowy pod potylicą, jak by mnie ktoś ciągnął sznurkiem do tyłu i bił młotkiem jednocześnie. Miałem robione badania podstawowe. Neurolog powiedział mi, ze mam neuralgie podpotyliczna i przepisal mi jakies witaminy, wysmial i tyle. Mialem robione TK glowy. Psychiatra mi przepisywal jakies antydepresanty, ktore mi nie pomagaly i po ktorych mialem zaburzenia seksualne. Niedlugo ide do innego neurologa, znowu. Bardzo cierpie. Co mam zrobic?

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Dziecko autystyczne w przedszkolu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.
Witam,
Opis dolegliwości faktycznie pasuje do neuralgii nerwu potylicznego większego. Witaminy i leki rzadko pomagają pacjentom. Antydepresanty w ogóle nie są wskazane na taki rodzaj dolegliwości. Wskazane raczej wykonanie rezonansu odcinka szyjnego kręgosłupa z uwzględnieniem poziomów C1 i C2 (większość pracowni MR tego nie uwzględnia). W przypadku silnych bóli nerwy potyliczne większe należy ostrzyknąć lekami znieczulającymi. Ja wykonuję jeszcze kriolezję (czyli zamrażam te nerwy). W zależności od przyczyny podrażnienia nerwów potylicznych i reakcji na blokady i kriolezję możliwe jest jeszcze odbarczenie nerwów operacyjnie.
Pozdrawiam serdecznie i powodzenia! Ten ból u większości Pacjentów udaje się wyleczyć.