Barwa żółta, odczyn kwaśny, liczne leukocyty w moczu

co oznaczają te wyniki moich badań? morfologia CBC - bez rozmazu WBC - 5,6 RBC - 4,60 HGB - 4,5 HCT - 42,0 MCV - 91,3 MCH - 31,5 MCHC - 34,5 PLT - 225,0 RDW - 12,6 RDW - SD 41,1 PDW - 15,3 MPV - 12,4 P- LCR 44,2 PCT 0,28 Przeciwc. PTA nie stwierdzono Mocz - badanie ogólne barwa żółty odczyn kwaśny ciężar wł. 1,010 białko nieobecne glukoza nieobecna krew obecna ciala ketonowe obecne komorki nabl. plas. liczne leukocyty w moczu 2-3 erytrocyty swieze 6-8 inne d. liczne bakterie czy wyniki sa zle

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę sprawdzić czy wynik hemoglobiny jest przepisany prawidłowo? Powinno być chyba raczej14,5? W podanej analizie moczu nieprawidłowość stanowi natomiast obecność ciał ketonowych oraz erytrocytów. W celu szczegółowej interpretacji sugeruję konsultację z lekarzem, który zlecił wykonanie badań. Konieczne jest bowiem zestawienie wyników ze stanem klinicznym pacjenta.