Barwnikowe zwyrodnienie siatkówki

Witam u mojego synka 8 lat stwierdzono barwnikowe zwyrodnienie siatkówki czy ta choroba kończy się utratą wzroku.

Witam. Jest wiele typów retinitis pigmentosa, a le żeby być pewnym rozpoznania z jakim rodzajem tego zwyrodnienia mamy doczenienia warto zrobić badania genetyczne. Najcięższa postać dziedziczy się autosomalnie recesywnie, te osoby mogą zacząćtracić widzenie około 18-20 roku życia.Miałam natomiast pacjentkę która pracowała w banku do 62 r.z.i dopiero wtedy przestała widzieć.Różne rokowanie w zależności od genotypu.Rosjanie robią próby z komórkami macierzystymi, u ludzi, w USA były badania na myszach, z sukcesami. Jest nadzieja, że znajdzie się sposób leczenia,może wektorem wirusowym? Pozdrawiam