Bezbolesny i skąpy okres - czy to może być ciąża?

Mam wątpliwości co do mojego okresu. Dotychczas trwał on 5-6 dni. Miesiączkuję regularnie co 28 dni. Natomiast teraz pojawił się 2 dni wcześniej i jest inny niż zwykle. Bezbolesny jak nigdy, 1. dzień skąpy, 2. dzień troszkę mocniej (o wiele mniej obfity niż zwykle i bez złuszczającej się błony), a 3. i 4. to już brązowe plamienia. Dodam jeszcze, że nie odczuwałam żadnych objawów napięcia przedmiesiączkowego. Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem co myśleć. Robić test ciążowy? Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdarza się, że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas okresu. Krwawienia mogą być identyczne z wcześniejszymi miesiączkami lub mieć nieco inny przebieg. Dlatego krwawienie nie wyklucza ciąży. Proponuję wykonanie testu ciążowego.

Co jakiś czas u każdej kobiety może się pojawić miesiączka o odmiennym przebiegu. Jeżeli taki incydent jest jednorazowy i kobieta nie ma innych dolegliwości, to nie jest to powód do niepokoju. Gdyby sytuacja powtarzała się w kolejnych cyklach, konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam