Bezsenność i zespół nocnego objadania się

Witam Serdecznie Mam 27 lat i od 4 lat cierpie na bezsenność, oraz zespół nocnego objadania się. W ciągu 4 lat przytyłam 15 kg. Jestem osobą, która chętnie uprawiała aktywność fizyczną, natomiast gdy waga przekroczyła 75 kg załamałam się nie radzę sobie, Idę spać ok. 24:00 i budzę się o 3:00 biorę cokolwiek aby tylko zjęść, często wstaję wielokrotnie w nocy, a czasami nawet nie pamiętam. Prosze o pomoc w jaki sposób leczyć to coś....

Dzień dobry,
W związku z tym, że objawy, które Pani opisuje są długotrwałe i przez cztery lata zapewne zdążyły się już na dobre utrwalić, jedynym sposobem na poradzenie sobie z problemem będzie konsultacja z lekarzem psychiatrą i terapia pod okiem psychologa. Problem z dodatkowymi kilogramami, czy nawet bezsennością jest wtórny w stosunku do przymusu nocnego jedzenia, z którym na początek musiałaby Pani sobie poradzić. Zachęcam z całego serca do wizyty u lekarza. Jest Pani bardzo młodą osobą i warto zainwestować nawet kilka miesięcy w odpowiednią terapię, aby odzyskać równowagę. Pozdrawiam, wszystkiego dobrego!