Bezzasadne ataki lęku i pieczenie w klatce piersiowej

Witam serdecznie. Od pewnego czasu miewam bezzasadne ataki lęku. Odczuwam pieczenie w klatce piersiowej, czasem tętno sięga do 148, ciśnienie prawidłowe. Do tej pory okazjonalnie brałam hydroksyzynę 10mg. Obsesyjnie nachodzi mnie myśl że skończę w psychiatryku. Od 3lat jestem na diecie wegańskiej, niespecjalnie skupiałam się do tej pory na zbilansowaniu swojej diety. Czy to co obecnie się ze mną dzieje może wynikać z niedoboru pewnych składników odżywczych? z wyrazami szacunku Natalia Z.

Dzień dobry,

Prawdopodobnie nie, zresztą też ktoś Pani przepisał hydroksyzynę.
Najlepiej jak uda się Pani na konsultację do psychoterapeuty, np.: w Poradni Leczenia Nerwic w ramach NFZ lub prywatnie.

Pani Natalio,

radziłabym poradzić się chociażby psychologa co się dzieje z Pani emocjami.

Jeśli chodzi natomiast o dietę to dieta - szczególnie wegańska - wymaga bardzo dużo uwagi, aby nie wpędzić się w niedobory, które np. mogą osłabić pracę układu nerwowego.

Jeśli planuje Pani stosować dietę wegańską konieczna jest konsultacja z dietetykiem, aby dopasował jadłospis do Pani potrzeb oraz z lekarzem internistą, aby ocenił aktualny stan Pani zdrowia.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
p.s. a tymczasem zapraszam na nasz FB gdzie znajdzie Pani dużo zdrowych i lekkich przepisów: www.facebook.com/FoodDiet