Biała substancja w pochwie i na penisie mojego partnera - co to?

Witam, dwa dni temu mój partner zaobserwował na swoim penisie dziwny biały nalot gromadzący się przez cały czas, do tego zaistniał obrzęk napletka (jest nieco napuchnięty, na czubku mocno zaczerwieniony i gładki a niżej pomarszczony i chropowaty), do tego odczuwa ból przy ściąganiu skórki. U mnie natomiast występuje ciągłe pieczenie pochwy i w środku pochwy pojawiła się również biała wydzielina (nie śmierdzi, jest gęsta i lepka). Mój partner i ja bardzo dbamy o higienę miejsc intymnych, oraz żadne z nas nie uprawiało seksu z kimś innym, natomiast mój partner niedawno miał anginę ropna i stosował antybiotyk, a wcześniej czytałam, że może być to grzybica wywołana zaburzeniami spowodowanymi przez antybiotyk. Jeżeli jest to owa grzybica spowodowana tymi zaburzeniami to czy możliwe jest ze i ja się zaraziłam? Ja i mój partner kochamy się bez prezerwatyw ponieważ zażywam tabletki antykoncepcyjne.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisane przez Panią objawy mogą być spowodowane przez infekcję grzybiczą, która mogła pojawić się u Męża w wyniku osłabienia odporności organizmu przez toczącą się infekcję oraz stosowanie antybiotykoterapii.
Niestety jak najbardziej mógł się Pani zarazić współżyjąc bez prezerwatywy.
Konieczna jest wizyta u lekarza, aby potwierdzić, że jest to infekcja grzybicza oraz wskazane jest zastosowanie farmakoterapii zarówno u Pani jak i Partnera.

Warto pamiętać że podczas antybiotykoterapii wskazane jest stosowanie preparatów zawierających pałeczki kwasu mlekowego, czasami zapobiegają powstawaniu podobnych dolegliwości.

Pozdrawiam