Biały nalot na języku przy spadku odporności u 4-latka

Witam, moj syn ma 4 lata od 2 lat zauwazam ze przy spadku odpornosci, pojawia sie mu bialy nalot na jezyku oraz plama rozowgo koloru, ktora sie powieksza. Wszystko zanika wraz z bialym nalotem po infekcji. Wyczytalam ze nazywa sie to geograficzny jezyk. Czy trzeba to leczyc? Czy to cos niebazpiecznego?

Język geograficzny nie oznacza obecności białego nalotu.

Sytuacje musi zawsze ocenić lekarz pediatra,który obejrzy nie tylko język ,ale i błonę śluzową.Czasem może to być sprawa banalna,ale nie można przeoczyć innego typu zmian np.grzybiczych,których obecność występuje u niektórych pacjentów po przebytej infekcji leczonej antybiotykiem.

Pozdrawiam