Biały śluz a tabletki antykoncepcyjne?

Już kilka lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Od pewnego czasu zauważyłam, że z pochwy wydobywa mi się gęsty biały śluz, jest bezwonny. Praktycznie nie mam upławów, a przy uprawianiu stosunku czuję suchość. Czy to może być przyczyna zbyt długiego brania tabletek antykoncepcyjnych?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Hormony płciowe kobiet, również te zawarte w tabletkach antykoncepcyjnych, maja wpływ na wydzielanie się śluzu. W przypadku śluzu o nieprzyjemnym zapachu, któremu towarzyszy świąd i pieczenie w okolicach intymnych  należy wykluczyć infekcję. Bardzo często podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych dochodzi do uczucia suchości w pochwie tak jak to jest w Pani przypadku.

Gdyby objawy się nasiliły lub były uciążliwe proponuję wizytę u ginekologa. Być może wskazana będzie zmiana tabletek antykoncepcyjnych na inne.

Pozdrawiam