Biegunka a tabletki antykoncepcyjne - dodatkowa pigułka

Nurtuje mnie takie pytanie. Tabletki antykoncepcyjne przyjmuję normalnie o 8.30, wczoraj była to ostatnia tabletka z blistra. Nad ranem dopadła mnie lekka biegunka, trwała kilka godzin. W obawie przed tym, ze tabletka się nie wchłonęła około 12 wzięłam dodatkową, z zapasowego blistra. Wieczorem uprawiałam seks. Dziś mam pierwszy dzień przerwy. Zastanawiam się czy postąpiłam właściwie i czy ochrona przed ciążą była utrzymana i jest zachowana na tydzień przerwy? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. Przyjęłam dwie tabletki 28. dnia przyjmowania tabletek. Czy ochrona przed ciążą jest zachowana?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wystąpienie ostrej biegunki w przeciągu 3-4 godzin od przyjęcia tabletki jest wskazaniem do przyjęcia dodatkowej dawki z zapasowego blistra. Postąpiła Pani zatem zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli po przyjęciu drugiej tabletki nie oddała Pani luźnego stolca, to należy przyjąć, że została ona wchłonięta i prawidłowo zmetabolizowana. W obecnej sytuacj skuteczność preparatu została zachowana i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcji.
Pozdrawiam.