Biegunka i wzdęcia u 40-letniej osoby

Witam, Od miesiaca mam biegunke z wiatrami i do tego czasami na papierze jest troche krwi.Ta sytulacja miala miejsce przed ciaza,mialam kolonoskopie i wyszlo,ze mam robaki.Zaaplikowano mi 2 tabletki w odstepach po czym problem zniknal. Teraz po ciazy(rok)problem powrocil.Doktor zaaplikowal vermox.Nie jestem pewna czy to ponownie robaki czy moze nowotwor albo hemoroidy? Dziekuje

Aleksander Ropielewski

Objawy nie sugerują hemoroidów, mogą natomiast odpowiadać infekcji pasożytniczej lub hormonalnie czynnemu nowotworowi. Bardziej jednoznacznie mógłbym się wypowiedzieć wiedząc jakim pasożytem byłą Pani poprzednio zarażona. Jeżeli leczenie vermoxem nie przyniesie efektu najpewniej konieczne będzie wykonanie kolonoskopii.