Biegunki a wynik ALT

Witam, Piszę w pewnej sprawie otóż mam problem od jakiegoś czasu mam biegunki o jasnej barwiem są też stolce o normalnej konsystencji i barwie. robiłem badanie moczu którym wyszła : minotransferaza alaninowa :43. i mam pytanie co to może być.. i co z tym mam robić ponieważ jak do tej pory lakarz nie zrobił nic oprócz zrobienia morfologii i badania moczu nic innego nie zlecił. prosze o jakąś wskazówkę porade co mi może być i czego to może być przyczyna. Dodam że nie pijam alkoholu... Pozdrawiam!

Renata GrzechociĹska

Trudno postawić przybliżoną diagnozę, wartość aminotrasferazy jest nieznacznie podwyższona. Proponuję wykonać pomiar bilirubiny we krwi i ewentualnie wykonać USG jamy brzusznej.