Biegunki, ból i plamienia a zespół jelita drażliwego

Witam od 2 lat miewam bole w prawym dole biodrowym, klucie, bolesne biegunki, bol pod prawym żebrem i w dole plecow, bol kregosłupa i od niedawna szyi klatki piersiowej i obojczykow i plamienia po okresie. Kolonoskopia usg jamy brzusznej krew gastroskopia kał usg gin ok. Diagnoza to jelito drazliwe jednak pomimo brania lekow jest tylko troche lepiej. W badaniu moczu raz pojawilo sie bialko ale przy 2 bad juz nie bylo. Od 5 lat mam problemy ze stawami, podejrz rzs jednak crp 0. Proszę o pomoc

Aleksander Ropielewski

Objawy zgłaszane przez Panią są mało swoiste i mogą towarzyszyć zespołowi jekita wrażliwego jak też występować w chorobach o podłożu autoimmunologicznym. Sugeruję kontakt z reumatologiem.

W takim wypadku radziłbym jeszcze wykonać specjalistyczne badanie w przypadku podejrzenia RZS czyli np. odczyn lateksowy oraz określić stan kręgosłupa zwłaszcza w zakresie odcinka lędźwiowo-krzyżowego (wykonać na początku RTG tego odcinka kręgosłupa). Oczywiście o odpowiednim postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.