Blizny na skórze u dziecka

Coś w rodzaju blizny na skórze u dziecka. U mojej 5 letniej, córki w przeciągu ostatniego roku pojawiło się coś w rodzaju blizny na nodze. Ma średnicę ok 4-5 cm jest zgrubiałe i lekko połyskujące właśnie jak blizna. Zauważyłam to w wakacje i mam wrażenie że od tamtego czasu nieco się powiększyła. Córka nie miała nigdy w tym miejscu siniaka ani żadnego innego urazu. Byliśmy z nią u dermatologa ale nie wie co to i od czego się zrobiło, dał maść Cutivate i za tydzień kontrola. Co to może być?

Aleksander Ropielewski

Opisana przez panią zmiana może być keloidem, jednak bez zobaczenia zmiany nie jestem w stanie tego jednoznacznie stwierdzić. Mogę jedynie zalecić konsultację u innego dermatologa.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski