Blokada emocjonalna po zdradzie

witam, jestem w związku z mężczyzną, który został zdradzony i zaczął związe ze mną bezpośrednio po 8-letnim związku. wszystko było cudownie przez kilka miesięcy ale teraz jakby przypomniał sobie o tym jak został skrzywdzony i jest zblokowany emocjonalnie. jest dla mnie bardzo dobry, ale nie czuje uczuć i planowania razem przyszłości. on się tego chyba boi. jak powinnam się w tej sytuacji zachowywać? czy dać mu więcej luzu? jak pokonać tą jego traume?

Witam,
po długoletnim związku dobrze jest przeżyć "żałobę", ale jeśli pani partner tego nie zrobił, to może pani zachęcić go do znalezienia profesjonalnej pomocy, ponieważ sytuacja, która miała miejsce w jego życiu, jest nadal żywa i nie załatwiona.
Pozdrawiam

Witam Panią. Przede wszystkim chciałbym Pani zwrócić uwagę na branie odpowiedzialności za przeszłość Pani partnera. Może Pani być wyłącznie odpowiedzialna za siebie i swoją obecność w tym związku. Z Pani opisu wynika, że zmiana, która nastąpiła po dobrym czasie w Waszym związku prawdopodobnie jest związana z tym czego partner doświadczył w poprzednim związku. Obecnie Pani może odczuwać konsekwencje tych doświadczeń i tu warto podkreślić odpowiedzialność Pani partnera. Jeśli doświadczenia z poprzedniego związku w jakiś sposób "wracają" to Pani partner powinien zwrócić się po pomoc do psychologa. W bezpośrednim kontakcie będzie mógł "zamknąć" bezpiecznie dla siebie historię poprzedniego związku. Dzięki temu będzie w pełni obecny w związku z Panią. Na koniec jeszcze raz powtórzę. Proszę uważać na własną odpowiedzialność za "naprawianie" przeszłości swojego partnera. Tylko on może zająć się tym skutecznie przy pomocy specjalisty. Pozdrawiam Panią.