Ból brzucha po lewej stronie oraz krew utajona w kale, podwyższona ilość limfocytów w krwi i stan po mononukleozie

Witam. Odczuwam ból w okolicy pasa po lewej stronie brzucha, szerzący się w tym samym miejscu z tyłu pleców. W lutym chorowałam na mononukleozę, do teraz mam podwyższoną ilość limfocytów krwi. W badaniu kału na krew utajoną, wynik wyszedł dodatki (obecna). Proszę o radę.

Jan ZajÄc

Witam. Powinna się Pani zgłosić do lekarza POZ w celu zbadania oraz ew. wykonać USG brzucha. Bóle które Pani opisuje, w zależności od ich charakteru, mogą być spowodowane m.in. wrzodem trawiennym, powiększeniem śledziony bądź wieloma innymi czynnikami. Badanie kału na krew utajoną może dać fałszywie dodatni wynik (np. przy próbce pobranej w czasie miesiączki).