Ból brzucha poniżej pępka

Witam moja dziewczyna około godziny 5 nad ranem nagle się przebudziła z wielkim bólem brzucha ponizej pępka. Czytam aktualnie strony co jej moze dolegac jednak nic dokladnego nie znalazłem jest tydzien przed okresem, opowiada ze na chwile przestanie a zaraz z powrotem złapie, jesteśmy w niemczech aktualnie i nie wiemy czy iśc do lekarza czy domowym sposobem da się załagodzi ból. około 3 lat temu odniosła kontuzje doznała pękniecia nerki prawej, czy to może powodowac ostry przeniklywy bol?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, w przypadku bardzo silnych i nieprzechodzących boli zalecam jednak pilną wizytę na oddziale ratunkowym bądź wezwanie karetki. Bez wykonania badania nic więcej na ten temat nie można powiedzieć. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Silny y nagły atak bólu, który powoduje wybudzenie ze snu jest zdecydowanie wskazaniem do pilnego kontaktu z lekarzem. Ponieważ objawy są mało specyficzne nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi odnośnie przyczyny.