Ból brzucha w górnej części pod żebrem

Szanowni Państwo Chciałam się skonsultować w sprawie objawów, jakie mi ostatnio dokuczają. Przede wszystkim to ból brzucha w górnej części, po prawej stronie, pod żebrem. Promieniuje na kręgosłup i dolną część pleców. Jest piekący i silny. Rozchodzi się po czasie do środka jamy brzusznej (zwłaszcza po posiłku, a ostatnio po wypiciu lampki wina) Towarzyszą mu: pisk w uszach, rozdrażnienie, zimne stopy, wysoki puls i niskie ciśnienie. Proszę o poradę, co może być przyczyną i gdzie się udać? Pozdra

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, na początek zalecam wykonać USG jamy brzusznej oraz morfologię krwi i parametry wątrobowe i trzustkowe. Pozdrawiam