Ból głowy, światłowstręt, omamy, mdłości i wymioty

Objawy: -bol glowy w tym samym miejscu utrzymujacy sie od 2 miesiecy. -swiatlowstret. -przywidzenia/omamy -podenerwowanie,mdlosci,wymioty. W badaniu eeg bez wiekszych zmian. Rezonans dopiero przede mna. Okulista zlecil okulary fotochromowe i stwierdzil plamy na dnie oka. Jestem pod stala konsultacja specjalistow, wciaz w trakcie badan, jednak chce wiedziec, czy to moze byc cos powaznego? Czego spodziewac sie po rezonansie? Czy to moze byc guz?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Z konsultacji lekarza specjalisty lekarz neurolog mógłby coś więcej powiedzieć. Konieczne badanie MR, w tym momencie można jedynie gdybać na temat jednostki chorobowej.

Na podstawie tak niewielu danych odpowiedzi może udzielic jasnowidz albo wróżka. Naprawde chce Pani diagnozowac własne zdrowie przez internet na podstawie kilku bardzo ogólnych objawów.
W diagnostyce podstawowe znaczenie ma dokładna!!!!!! znajomośc objawów np. charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujace itd itd...
Co dla Pani znaczy pojęcie omamy bo w medycynie jest to pojęcie z kręgu psychiatrii i jest to bardzo poważny objaw, wiec pewnie błędnie używa Pani tego pojecia.
itd itd itd.....
Właściwie zebrany wywiad, badanie oraz badania dodatkowe pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.