Ból głowy, zatok i opuchnięcie oczu oraz przewlekły katar

Witam. Od dłuższego czasu bliska mi osoba skarży sie na bol głowy ,zatok i puchnięcie oczu w nocy i po przebudzeniu.Niepokojące są skrzepy krwi, które w trakcie siąkania nosa pojawiają sie wraz z krwią. W nosie jest rana i opuchlizna.Mniej więcej przez cały rok występuje przewlekłe katar. Martwię sie i chce go zapisać na wizytę kontrolna,bo objawy są niebanalne.Nie wiem jednak kto może zapisać prześwietlenie typu tomograf głowy?zdjęcia zatok były robione i nic nie wykazały.Proszę o podpowiedź

Proszę udać się na konsultację do laryngologa. Specjalista na podstawie wywiadu i badania ustali dalsze postępowanie i leczenie oraz wypisze skierowania na badania.
Badanie TK nie jest badaniem obojętnym i wiąże się, podobnie jak rtg, z naświetleniem promieniowaniem rentgenowskim.