Ból i ścierpnięcie palców u nogi po zatorze
Witam, mój ojciec miał zator w nodze, zatkana była tętnica udowa, krew długo nie dochodziła do stopy i do łydki. W poniedziałek doszło do zatoru a dopiero w piątek zrobiono zabieg operacyjny. Zator został usunięty, jednak dalej bardzo pieką go palce u stopy, są ścierpnięte. O czym to może świadczyć? po operacji minęło już 3 tygodnie, nie ma poprawy. Zrobiono usg kończyny, krew krąży prawidłowo, noga jest ciepła, ciśnienie na nodze 0,9. Ale co z tymi palcami, dlaczego tak pieką?proszę o odpowiedź

MĘŻCZYZNA, 64 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane objawy mogą być konsekwencją tak długiego niedokrwienia kończyny. Może być to jednak także wyraz schorzeń neurologicznych. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą angiochirurgiem.