Ból jądra po lewostronnej operacji przepukliny

Witam serdecznie!

Mąż mój przeszedł w listopadzie 2012 r. lewostronną operację przepukliny. Na 2. dobę wypisany został ze szpitala. Nie było żadnych zastrzeżeń. W 4. miesiącu od operacji pojawiły się bóle z prawej strony promieniujące do uda. Pojawiały się cyklicznie a teraz coraz częściej. Często pobolewa jądro i pojawiają się kłopoty podczas skłonu, siadania. Mąż pracuje fizycznie. Teraz jest poza granicami kraju i nie ma możliwości kontaktu z lekarzem leczącym w kraju. Bardzo proszę o udzielenie porad medycznych na daną chwilę i sytuację.

Z góry dziękuję i ślę pozdrowienia!

Takie dolegliwości raczej nie wskazują na powstanie nowej przepukliny pachwinowej po stronie prawej, lecz raczej są związane ze zwyrodnieniami w zakresie kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego lub dyskopatią. Takie zmiany w kręgosłupie mogą powodować ucisk na korzenie nerwowe i wywoływać dolegliwości bólowe jakie Pani opisuje. W chwili obecnej trzeba by wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego, być może TK lub rezonans. Na pewno trzeba w tej sprawie skonsultować się z lekarzem bezpośrednio. To on zadecyduje o dalszym postępowaniu. Obecnie jedynie leki przeciwbólowe mogą przynieść ulgę w dolegliwościach. Trzeba ten problem konkretnie zdiagnozować.