Ból kręgosłupa: co mi jest i jakie badania zrobić?

Od dłuższego czasu dosyć często boli mnie kręgosłup, tzn. dolna cześć kręgosłupa, część ogonowa, ale też wyżej. Te bóle są dość uciążliwe, bo pojawiają się często. Czasami czuję też kłucia po prawej stronie na wysokości serca, tylko po drugiej stronie. Nie wiem, czy jest to ze sobą powiązane. Co może mi być? Jakie badania powinnam zrobić? Słyszałam, że takie bóle pojawiają się przy chorych nerkach. Ok. 2 lata temu przeziębiłam nerki i strasznie mnie bolały, ale przeszło. Czy najpierw zgłosić się do lekarza internisty? Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo możliwe jest, że bóle w okolicy lędźwiowej i piersiowej wynikają ze zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Wskazana byłaby w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego, który zbada Panią, może zlecić wykonanie badań RTG kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego i w dalszej kolejności skierować na konsultację do neurologa.