Ból mięśni, nóg, klatki piersiowej i karku a nerwica
Witam. od jakiegos czasu bola mnie miesnie nog klatki piersiowej i karku.Czasami sa to skurcze czasami mrowienia a przy ucisku bola ciagle. Czesto mam tez fascykulacje i mioklonie.. Lecze sie na nerwice somatyzacyjna i od dwoch tyg biore faxolet er. Mialam wczoraj badania morfologia ck, crp, mg wapn potas i sa okej, wczesnie tsh rtg klatki, rezonans glowy, bad. neurologiczne,echo serca,ekg tez okej. Dodam ze przy wzroscie cisnienia krwi sztywnieja mi nogi i kark. Czy to wszystko od tej nerwicy?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Test na ciężar właściwy moczu
Czy wiesz, czym jest test na ciężar właściwy moczu i dlaczego te dane są istotne? Dowiedz się więcej na ten temat i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta. Lek. Łukasz Dubielecki mówi o teście na ciężar właściwy moczu.
Dzień dobry.
Z Pani opisu trudno mi powiedzieć, że objawy o których Pani napisała są wyłącznie nerwicowe. Proponuję oprócz leczenia farmakologicznego zgłoszenie się na psychoterapię np. W PZP, proszę poprosić swojego lekarza psychiatrę o skierowanie.
Pozdrawiam.
Witam,
zachęcam do obserwacji i stałej konsultacji kilku specjalistów: neurologa, psychiatry i psychoterapeuty (jeśli to możliwe- w porozumieniu). Nie zawsze opisane objawy są tylko i wyłącznie związane z nerwicą, także nie można zbyt szybko wykluczać przyczyn biologicznych. Nerwica i lęki jak najbardziej mogą powodować mocne napięcia i jeśli są związane z psychiką w procesie psychoterapii mogą ustępować, mogą jednak być już konsekwencją fizjologiczną, którą trzeba opiekować się również medycznie.
pozdrawiam
jkj