Ból nogi w okolicy ścięgna

Dzień dobry. Ok. 3 tygodnie temu, dzień po imprezie, podczas której tańczyłam w dość niewygodnych butach i jednocześnie w kilka godzin po szubkim spacerze z bieganiem, zaczęła boleć mnie okolica ścięgna Achilleda lewej nogi. Popełniłam błąd i zlekceważyłam problem, kontynuując obciążanie nogi (skakanka, bieganie), jednak ból stopniowo się zmniejszał. W tym momencie noga boli tylko czasem i bardzo nieznacznie (raczej lekki dyskomfort), ale - o dziwo - pobolewa także przednia część nogi, a nawet druga noga. Przez cały czas (mam nawet wrażenie, że bardziej niż wcześniej) podczas chodzenia co kilka kroków słyszę strzelanie w okolicach lewego stawu skokowego. Noga nie jest spuchnięta. Z czego może wynikać ten problem i jak powinnam postępować? Zależy mi na jak najmniejszej przerwie w aktywności ruchowej.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli zależy Pani na jak najmniejszej przerwie w aktywności to zalecałbym konsultacje z ortopedą aby ten wdrożył odpowiednie leczenie oraz zalecił rehabilitację. Pozdrawiam.