Ból odbytu po porodzie

WITAM MIESIAC TEMU urodzilam CORECZKE I po dwoch tygodniach zauwazylam , ze cos jest nie tak bardzo boli mnie odbyt jak sie wyprozniam i mam zaparcia I leci mi krew pieczenie jest juz do konca dnia malo tego guzkek jakby wyszedl na zewnatrz dodam ze z 1 dzieckiem mialam hemorojdy smarowalam masciami czopkaki I przeszedl mi bol ale buzek tak jakby troche zostal na zewnatrz.czy mozna oekcewazyc guzki zewnetrzne jak juz nie bola ????

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do chirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg usunięcia tych zewnętrznych zmian. Doraźnie proponuje zastosowanie maści proktohemolan.