Ból piersi w drugiej części cyklu

Mam 47 lat, za sobą 3 porody cesarskie, karmienie piersią (ostatnie 6 lat temu). Ostatnia mammografia - rok temu - nic niepokojącego. Bóle piersi w II części cyklu - dość często. W ostatnim cylku - ból rwący tylko w 1 piersi, w części bliskiej brodawce. Żadnych guzków nie wyczuwam, biust mały. Oczywiście wizyta u ginekologa w najbliższym czasie. Pytanie: czy lepiej iść do niego natychmiast - czyli tuż przed miesiączką, czy poczekać na "po", tak jak zaleca się chodzić - w I części cyklu?

Witam serdecznie!

Jeżeli mogę doradzić, to faktycznie najlepiej wybrać się do ginekologa około 10 dnia po rozpoczęciu miesiączki. Przyczyny bólu w piersi mogą być różne. Zwykle bóle pojawiające się w trakcie miesiączki, związane są ze zmianami hormonalnymi, ale równie dobrze ból mógł być także pochodzenia neurologicznego (nerwoból) lub zapalnego. Niemniej warto oczywiście zweryfikować przyczynę dolegliwości u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie