Ból pod rzepką i kolano skoczka

Witam od wakacji roku 2013 mój syn zaczoł doznawac bólu pod rzepka(kolano) po wysiłku grał intensywnie w Piłke Nożna i teraz jak zacznie miec wysilek i np. skonczy grac w Piłke Nożna to jak zgina kolana go boli i jak naciśnie tam to boli czytąłem na internecie ze to tak zwane "KOLANO SKOCZKA" prosze o odpowiedz JAK TO WYLECZYC!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim wskazany jest kontakt z ortopedą i wykonanie podstawowych badań, w tym zdjęcia RTG. Leczenie zależy od zaawansowania choroby. Jeżeli nie pomagają zimne okład i kilkugodzinny odpoczynek po wysiłku to konieczne może się okazać stosowanie leków przeciwzapalnych, stabilizatora kolana, ograniczenie wysiłku i poddanie się rehabilitacji. Ostatecznie choroba może wymagać leczenia operacyjnego.