Ból podczas pierwszego razu a możliwość zajścia w ciążę

Witam. Mam pytania odnosnie tego czy moglam zajsc w ciaże. Swoj pierwszy raz mialam 8 wrzesnia, i na poczatku byl bolesny, ale to raczej chyba normalne po przebiciu blony, gdyz poznije krwawilam. Pozniej dostalam normalnie miesiaczke , 11 wrzesnia , byla regularna, trwala 5 , 6 dni, moj partner uzywal prezerwatywy , do wytrysku nie doszlo . Po dwoch tygodniach znow sie kochalismy , na poczatku troche odczuwalam bol, tak jakby blona zostala przebita, takie mialam uczucie, czy to jest normalne z

Nic nie wskazuje na mozliwości bycia przez Panią w ciąży. Bóle w trakcie pierwszych kontaktów też się zdarzają - musicie dać sobie trochę czasu i bardziej zrozumieć swoje wzajemne potrzeby.

Ryzyko ciąży jest znikome.
Pojawienie się bólu może wynikać z różnych przyczyn. Podczas pierwszego razu nie zawsze dochodzi do całkowitego przerwania błony, wtedy może ona zostać naruszona podczas kolejnego stosunku. Jeśli jednak błona została całkowicie przerwana ból może świadczyć o niezagojonej ranie po przerwaniu błony. Wreszcie ból może się pojawiać, ponieważ nie jesteśmy jeszcze przyzwyczajeni do tego rodzaju stymulacji. Przedłużenie gry wstępnej, cierpliwość i czas zwykle pomagają w tym problemie.

Pozdrawiam!
http://pracownia-terapii.pl