Ból przy nacisku na wystającą część ucha

Oczym moze swiadczyc bol przy nacisku na ta wystającą zewnetrzna cześć ucha przy wlocie do kanału sluchowego? Chodzi o 3 letnie dziecko, leczone wczesniej antybiotykiem - bez rezultatow, dziecko tez gorzej slyszy, wedlug lekarza w uszach jest wydzielina, usuwana przy pomocy syropu mukolitycznego.

Syrop mukolityczny na wydzielinę z ucha zewnętrznego czy środkowego? nie naciskaj go na ucho w tym miejscu to normalnie boli wszystkich. Ucisk na skrawek ucha przy diagnostyce zapalenia ucha środkowego u dzieci ma sens do około 9 go miesiąca życia. .