Ból przy wypróżnianiu u 3-latki

3letnia córeczka kilka razy wróciła z przedszkola z podbrudzoną kałem bielizną, co spowodowało ranę przy odbycie. Efektem był ból przy wypróżnianiu, wstrzymywanie stolca i zaparcia, w rezultacie kamienie kałowe, które wyleczyliśmy dzięki lewatywom. Ranka się zagoiła, ale wypróżnianie nadal jest bolesne i wywoływane co 2 dni lewatywą, nadal występuje odrobina krwi. Wykluczono szczelinę odbytu, morfologia i badanie kału są prawidłowe. Ból brzucha pojawia się gł. przed wypróżnieniem. Co robić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuje skorzystać z porady farmaceuty. W takiej sytuacji należałoby zastosować czopki glicerynowe oraz ewentualnie preparaty łagodzące podrażnienia.