Ból serca i problemy z oddychaniem podczas stresujących sytuacji

Moja dziewczyna ma 17 lat.Od dłuższego czasu jest narażona na bardzo duży stres i nerwy.Jest osoba bardzo dojrzałą na swój wiek, co być może ma jakieś naczenie przy tej sprawie.Od jakiegoś czasu kiedy się demerwuje zaczyna boleć ją serce, uczucie jakby ktoś kuł igła w serce.Ból narastał i udaliśmy się dwóch lekarzy rodzinnych,stwierdzili że to nic takiego, jeden dał tabletki na uspokojnie.Tabletki nie pomagają a dziewczyna umiera z bolu,ostatnio wystąpiły problemy z oddychaniem. Co zrobić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dziewczyna powinna zgłosić się do psychologa. Bóle te to najprawdopodobniej tzw. nerwobóle, czyli objawy somatyczne pojawiające się w czasie wzmożonego napięcia emocjonalnego.