Ból sutków przy policystycznych jajnikach
Witam. Od jakiś dwóch tygodni dokucza mi ból sutków (mam zespół policystycznych jajników, od pół roku nie biorę tabletek antykoncepcyjnych ze wzgledu na lekko podwyzszony choresterol). W USG piersi brak zmian. Podobno moze byc to spowodowane hormonami. Jakie hormony należy zbadac w tej sytuacji?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane objawy mogą być konsekwencją zaburzeń hormonalnych w wyniku PCOS. Najpewniej nie ma potrzeby zatem przeprowadzania dokładnej diagnostyki hormonalnej. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.