Ból w krzyżu a wynik RTG
Mam ból w krzyżu od 3 tyg, zrobiłam rtg i tu jest opis, co to znaczy?niewielka prawoboczna rotacja skolioza lędźwiowa odcinka kręgosłupa z pogłębieniem lordozy i bardziej poziomym ustawieniem kości krzyżowej. Reszta wyników jest ok rtg

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Skolioza to skrzywienie kręgosłupa w płaszczyźnie czołowej, powoduje ono rotację kręgosłupa (w osi pionowej). Pogłębienie lordozy to nadmierne zaznaczenie fizjologicznej krzywizny odcinka lędźwioeego, w wyniku którego kość krzyżowa jest ustawiona bardizej poziomo.