Ból w okolicach woreczka żółciowego, który czasem wędruje w okolice wątroby oraz trzustki

Witam Serdecznie! Od kilku miesięcy odczuwam ból w okolicach woreczka żółciowego, który czasem wędruje w okolice wątroby oraz trzustki. Badania krwi wykazały podwyższoną Bilirubine T-Bil 30.90, D-Bil 11.70. USG oraz Topografia nie wykazały żadnych nieprawidłowości w jamie brzusznej. Jednak od kilku dni ból nasilił się. Odczuwam od dwóch dni szarpiący ból, który jest jak pieczenie, jednak jest odczuwany pod żebrem w okolicach trzustki. Sam nie wiem co mam robić. Z góry dziękuję za pomoc.

Dobry wieczór,

Wyniki badań są niepokojące i wymagają rozszerzonej diagnostyki w warunkach szpitalnych. Czy sprawdzał Pan stężenie ASPAT, ALAT, GGTP, amylazy i lipazy? Warto wykonać również morfologię i oznaczyć CRP. Proponuję jak najszybciej udać się do lekarza, który wystawi Panu skierowanie do Oddziału Gastrologicznego lub Internistycznego, albo bezpośrednio udać się na SOR lub Izbę Przyjęć. Podwyższona bilirubina i nasilające się dolegliwości bólowe wskazują na potrzebę jak najszybszego wyjaśnienia ich przyczyny.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz