Ból w okolicy biodra i opis z rezonansu magnetycznego
witam. budzi mnie w nocy ból zlokaliawany w biodrach i okolicy lędźwiowo krzyżowej jest to ból dziwny tak jak bym miała tam siniaki . czasami mam trudności z przewróceniem sie z boku na bok . ból ten mija po powiedzmy minucie od wstania z łózka . mam trudności z wysiedzeniem w miejscu jeśli nie mam podparcia z długim staniem i chodzeniem . badanie rezonansu nie wykazało uciksu na korzenie ani rdzeń kręgowy jedynie modelowanie przepukliny modeliuące worek opnowy kregozmyk podejrzenie kręgosz.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon